Skuteczna nauka języka angielskiego przez zabawę dla dzieci.

Język angielski jest bardzo popularny w naszych czasach. Prawie każdy potrafi płynnie posługiwać się tym językiem. Nie zawsze jedna nauka tego języka jest prosta i przyjemna, dlatego najlepiej wpleść ją w codzienność naszych dzieci. W prosty sposób, za darmo i bez wychodzenie z domu możemy w przyjemny sposób przemycić język angielski do naszego domu w formie zabawy. Taki sposób jest przyjemny dla dzieci jak i rodziców.

Jak uczyć się angielskiego przez zabawę?

 Istnieje wiele metod nauki języka angielskiego poprzez zabawę, aby dziecko się nie zniechęcało, chciało wracać do nauki, gdyż powtarzalność i systematyka są najważniejsze. Nauka ta ma sprawiać przyjemność, dzięki czemu stanie się efektywniejsza.

  • 1. Nauka angielskiego poprzez gry, oglądanie bajek i filmów,
  • 2. Nauka poprzez słuchanie muzyki w domu,
  • 3. Nauka poprzez czytanie książek, komiksów,
  • 4. Nauka języka poprzez wspólne rodzinne gry i zabawy ( np. kalambury, gry planszowe),
  • 5. Oglądanie i korzystanie z obrazków, kolorowanek i innych książeczek edukacyjnych będących w języku angielskim.

 Oglądanie bajek i granie w języku angielskim

Każda pociecha ma i ogląda swoje ulubione bajki w czasie wolnym. Jest to świetny pomysł, aby zacząć naukę języka angielskiego w prosty i przyjemny sposób. Małe dzieci bardzo szybko się uczą chociaż nie zawsze chcą robić to same z siebie. Oglądanie bajek po angielsku, to bardzo dobre rozwiązanie, aby dziecko osłuchało się z językiem, przyzwyczaiło się do nieco innego akcentu, poznało nowe słowa i zwroty a jednocześnie nie było znudzone żmudną nauką. Taki sposób jest idealny dla dzieciaków, które lubią oglądać dużo bajek. Ten sposób sprawdza się u tzw. słuchowców, którzy najlepiej przyswajają wiedzę poprzez słuchanie.  Każdą ulubioną bajkę można wyszukać on line ( youtube, netfix) w języku angielskim. Niektóre dzieci zamiast bajek wolą grać na tablecie, telefonie lub laptopie. Taki sposób nauki języka będzie również ciekawy i bardzo owocny. Ulubione gry, które będą miały angielskie menu na pewnie nie zniechęcą najmłodszych do korzystania z nich, a będą źródłem nowych słówek oraz zwrotów. Nauka poprzez zabawę i wykonywanie swoich ulubionych czynności jest dożo bardziej owocna i przynosi pozytywne efekty. Dzieci bowiem skupiają się na tych czynnościach ( bajka, gra) jednocześnie skupiając się na obcym języku, który zostaje przyswajany dużo szybciej. Dzieci nie nudzą się podczas nauki co bywa największym problemem w edukacji.

Słuchanie muzyki oraz innych materiałów w domu

Większość dzieci lubi słuchać muzyki zwłaszcza tej z ulubionych bajek, gier czy filmów. W łatwy sposób można wykorzystać naukę języka angielskiego poprzez włączanie dziecku muzyki w tym języku w wolnym czasie. Podświadomie, maluch będzie osłuchiwał się z językiem. Słuchanie i śpiewanie tekstów piosenek po angielsku jest bardzo dobrą taktyką nauki podczas zabawy. Proste piosenki można z łatwością wyszukać na youtube. Taka metoda na pewno ułatwi w przyszłości swobodne rozumienie innych osób mówiących po angielsku i pomoże w łatwiejszej komunikacji w pracy lub na wycieczkach. Słuchanie obcego języka w postaci muzyki czy opowieści pomaga w rozmowie, ćwiczy rozumienie ze słuchu, co jest bardzo ważne. Wzmaga pamięć oraz koncentrację. Jest to świetny sposób do nauki języka angielskiego w domu.

 Czytanie bajek i komiksów w języku angielskim

Dla dzieci, które wolny czas wolą spędzać czytając bajki czy ulubione komiksy można z łatwością wpleść naukę angielskiego. Czytanie w obcym języku pomaga na szybkiej nauce nowych słówek, w zapamiętywaniu pisowni wyrazów. Ułatwia naukę całych wyrażeń, zdań, które w przyszłości mogą być wykorzystywane w rozmowie, pisaniu podań. Dla najmłodszych dzieci są dostępne książeczki w dwóch językach ( z tłumaczeniem), które ułatwiają naukę i zapamiętywanie w bardzo kreatywny i ciekawy sposób. Książeczki zawierają pojedyncze słowa( kolory, nazwy zwierzątek, pór roku, dni tygodnia itd.) ,pojedyncze zdania lub całe opowieści, które łatwo wchodzą w pamięć. Taki sposób jest bardzo ważny w nauce języka, zwłaszcza że wiele słówek inaczej się wymawia niż pisze. Bardzo ważne zatem jest to aby w nauce łączyć i wykorzystywać wszystkie możliwe metody aby skuteczność była jak największa.

Rodzinne gry i zabawy

To jedna z najciekawszych metod nauki języka poprzez zabawę. Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem i jednoczesna nauka sprawiają, że dziecko uczy się szybciej w bardzo ciekawy i nie nudny sposób. Wspólne przygotowanie gier planszowych zaciekawi dziecko a jednocześnie pomoże w podstawowej nauce słów i zwrotów używanych podczas zabawy. Kalambury po angielsku są świetną metodą na kreatywne spędzanie czasu dla całej rodziny i jednocześnie naukę języka w przyjemny sposób, który nie zniechęca dzieci. Wykorzystanie różnych tematów, pomoże ćwiczyć zagadnienia potrzebne do szkoły, rozmowy, komunikacji. Taka metoda uniknie niechęci do mówienia i blokadą językową, która często się zdarza zwłaszcza w początkowej fazie nauki języka obcego. Wykorzystywanie języka angielskiego podczas najprostszych gier planszowych jest również dobrym pomysłem na naukę w postaci zabawy. Podstawowe słówka które często się powtarzają ułatwiają zapamiętywanie.

Wykorzystywanie kolorowanek, książeczek edukacyjnych, może także połączyć naukę języka angielskiego dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z nauką. Malowanie, wycinanie przyklejanie naklejek jest ciekawym sposobem nauki podczas zabawy. Najmłodsze dzieci, które nie umieją jeszcze czytać mogą w łatwy sposób uczyć się języka angielskiego, poprzez pokazywanie, powtarzanie.

Nauka dla dzieci nie musi być trudna i nudna. Można ją wykonywać w domu, za darmo podczas wolnego czasu. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, aby dziecko mogło rozwijać język angielski ucząc i bawiąc się jednocześnie. Taka nauka daje zdecydowanie większe efekty, a rodzice nie muszą wydawać fortuny na nie dające efektów korepetycje i zajęcia dodatkowe. Zawsze warto łączyć kilka metod alby nauczanie przebiegało sprawnie i dawało jak największe efekty, gdyż każdy sposób skupia się na czym innym.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naucz się angielskiego w miesiąc >>>

X

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj dostęp do darmowego kursu języka angielskiego i wartościowych informacji! 

Dziękujemy za wysłanie wiadomości