Ciekawe sposoby na naukę i zapamiętanie angielskich słówek.

Czytanie książek, gazet, czasopism i inne sposoby na naukę angielskich słówek

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj bardzo ważna. Umiejętność ta otwiera wiele dróg związanych z nauką i pracą, przydaje się również podczas podróży. Jak nauczyć się słówek? Kilka prostych i skutecznych sposobów znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Czytaj i oglądaj – nauka i rozrywka

Nauka angielskich słówek nie musi być nieprzyjemna. Można połączyć ją z rozrywką, dzięki czemu poznawanie nowych słówek jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Oto kilka sposobów, które warto wypróbować:

  • Czytanie książek – to dobry sposób szczególnie dla osób, które uwielbiają poznawać ciekawe historie. Kategorie są tak różnorodne, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Powieści obyczajowe, poradniki, kryminalne historie to tylko niektóre z wielu możliwości. Czytanie książek po angielsku to świetny sposób na naukę i rozrywkę.
  • Czytanie gazet – podobnie jak w przypadku książek, możliwości jest wiele. Można zdecydować się na gazetę zawierającą aktualne informacje ze świata lub postawić na tematyczne czasopismo. Dzięki czytaniu gazet można nie tylko wzbogacić swoje słownictwo, ale także wiele się nauczyć i pozna różne ciekawostki.
  • Oglądanie filmów z napisami w języku angielskim – nie przepadasz za czytaniem książek i gazet? Postaw na oglądanie filmów z napisami w języku angielskim. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na przykład w serwisie Netflix. Rozrywka i nauka angielskiego w jednym? To możliwe!

Czytanie książek, czasopism, a także oglądanie filmów z napisami w języku angielskim to doskonały sposób na efektywną naukę angielskich słówek. Zapis słówek i prowadzenie notatek sprawdzi się podczas nauki doskonale. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś słowa lub zwrotu, warto zapisać je w notatniku wraz z tłumaczeniem i powtarzać sobie tak często, aby je zapamiętać. Prowadzenie notatnika znacznie ułatwi efektywną naukę angielskich słówek.

Notatnik warto wykorzystać nie tylko podczas nauki języka, ale także na co dzień. Robisz listę zakupów? Zapisz ją w języku angielskim. Prowadzisz zapiski obowiązków służbowych? Użyj języka angielskiego. Bardzo ważne jest to, aby na co dzień otaczać się angielskimi słówkami. Dzięki temu nauka języka będzie przebiegała dużo sprawniej. Świetnie sprawdzą się także notatki umieszczane w widocznych miejscach. Nie możesz zapamiętać jakiegoś zwrotu? Zapisz go na kartce i przyklej ją na lodówce lub szafce w łazience. Częste zerkanie w stronę kartki pomoże w nauce angielskiego.

Wykorzystaj dostępne możliwości

Internet to bardzo przydatne narzędzie, jeśli chodzi o naukę angielskich słówek. Tłumaczenie tekstów dostępnych na angielskich stronach czy blogach to świetne rozwiązanie, które warto wykorzystać. Można tłumaczyć teksty dostępne na stronach z aktualnościami lub zdecydować się na tłumaczenie tekstów dostępnych na blogach tematycznych. Dzięki temu można nie tylko wzbogacić słownictwo, ale także być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami lub nauczyć się czegoś nowego na wybrany temat. Tłumaczenie sprawdza się także w drugą stronę. Wystarczy odwiedzić stronę lub bloga prowadzonego w polskim języku, a następnie samodzielnie przetłumaczyć wybrany tekst na język angielski. Jest to bardzo skuteczna i przyjemna metoda na naukę angielskich słówek.

Instalacja aplikacji w telefonie to również świetne rozwiązanie na miarę naszych czasów. Dostępne są zarówno aplikacje bezpłatne, jak i te wymagające wniesienia określonej opłaty. Zarówno darmowe, jak i płatne aplikacje są ogromną pomocą w nauce angielskich słówek. Ważną zaletą tej formy nauki jest to, że aplikację można zabrać ze sobą wszędzie i uczyć się w każdej wolnej chwili. Dzięki tej możliwości nauka angielskich słówek przebiega sprawnie i jest efektowna. Jeśli wybierasz taką metodę nauki, pamiętaj, aby pobierać jedynie zaufane aplikacje. Korzystaj ze sprawdzonych miejsc, które oferują dobrze rozbudowane i bezpieczne aplikacje na telefon. W tym miejscu warto polecić zaufaną aplikację Quizlet, którą poleca wielu zadowolonych użytkowników. Zapisywanie słówek w Quzilet na telefonie sprawi, że nauka będzie przyjemna i przyniesie oczekiwane rezultaty. Obsługa jest bardzo wygodna i intuicyjna, a więc korzystanie z aplikacji nie powinno sprawiać najmniejszego problemu.

Uwolnij swoją kreatywność i rozmawiaj

Jesteś osobą kreatywną? Lubisz pisać, wymyślać historie i ciekawe opowiadania? Pisanie opowiadań, zdań, opisów może okazać się idealnym rozwiązaniem. Pisanie po angielsku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na naukę języka. Warto od czasu do czasu napisać ciekawą opowieść, przetłumaczyć kilka zdań lub napisać opis miejsca, produktu lub czegokolwiek innego. Jeśli masz talent do pisania, taka forma nauki będzie dla Ciebie wielką przyjemnością.

W nauce języka angielskiego ważne jest nie tylko korzystanie z materiałów, ale także rozmowa z drugim człowiekiem. To właśnie dzięki niej można przełamać barierę językową i nauczyć się swobodnego posługiwania się językiem, którego osoby rozmawiającego po angielsku używają na co dzień. Jeśli znasz osoby, dla których język angielski jest rodzimym, warto rozmawiać z nimi częściej. Można robić to przez telefon, kamerkę internetową lub na żywo. Rozmowy i pisanie w języku angielskim na grupach do tego przeznaczonych to także świetne rozwiązanie. Jeśli wśród swoich znajomych nie posiadasz osoby, której język angielski jest językiem rodzimym, porozmawiaj z kimkolwiek, kto dobrze zna ten język.

Warto dołączyć do grup tematycznych na portalu Facebook. Wielu Internautów szuka partnera do rozmów po angielsku, niektórzy oferują także darmową pomoc w nauce. Warto wykorzystać taką możliwość, aby nauczyć się języka, jest to także szansa na nawiązanie ciekawych znajomości. Poszukując ludzi chętnych do rozmów po angielsku, warto stworzyć grupę i prowadzić wspólne rozmowy w zamkniętym gronie. Aby nauczyć się jak najwięcej, należy poruszać wiele różnych tematów. Ważna jest nie tylko tematyka związana z życiem codziennym, ale także rozmowy na inne mniej lub bardziej poważne tematy. Dzięki takiemu podejściu można nauczyć się dużej ilości angielskich słówek i nabrać sprawności w posługiwaniu się językiem angielskim.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naucz się angielskiego w miesiąc >>>

X

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj dostęp do darmowego kursu języka angielskiego i wartościowych informacji! 

Dziękujemy za wysłanie wiadomości